0zł

Kā izvēlēties riteni?

Velosipēds – ekoloģisks velosipēds ir bezmotora transportlīdzeklis. Dažās valstīs tas ir ļoti populārs, bet Lietuvā šis transportlīdzeklis strauji attīstās sava praktiskuma, piemērotības pārslogotas pilsētas ielās un valdības veicināšanai. Velosipēds ļauj Jums vienlaicīgi sportot, pārvarēt vēlamos attālumus, labi pavadīt laiku, baudīt dabu u.c. Tāpēc, ja Jūs sapņojat par brīvā laika pavadīšanu braucot ar velosipēdu un baudīt acīm patīkamus skatus, vai, ja Jūs esat tūrisma pārgājienu mīļotājs vai esat nolēmis nodarboties ar velosipēdu sportu, vai vienkārši vēlaties ar to braukt uz darbu, tādā veidā ietaupot degvielas izmaksas un laiku, tajā pašā laikā izmantojot ekoloģisku transportlīdzekli. Tad ir vērts apsvērt iespēju iegādāties jaunu velosipēdu. Velosipēds – ekoloģisks transportlīdzeklis, kas, ja pareizi izvēlēts, Jums neprasīs izdot lielu naudu tā apskatei un remontam.

Ļoti bieži klienti saskaras ar problēmu, kā un kādu velosipēdu izvēlēties?

Lai Jums palīdzētu, mēs sniegsim pamata lietas, pēc kurām vajadzētu vadīties, izvēloties velosipēdu:

Pirmā, apdomājiet, kādam mērķim, kur vai pa kādiem ceļiem Jūs plānojat braukt ar velosipēdu:

  • sportam;

  • braukšanai pa pilsētu, satiksmei;

  • braukšanai mežā, pa grants, smilts pārklājumu;

  • tūrisma braucieniem;

  • atpūtai.

Ņemot vērā visus apsvērumus un izvēloties kam un kādiem ceļiem Jūs to lietosiet, varat izvēlēties no šiem velosipēdu pamattipiem:

Sporta velosipēdi. (triatlona, trases, ceļa utt.). Šie velosipēdi paredzēti sportistiem, parasti profesionāļiem. Tie pieprasa pastāvīgu apskati. To konstrukcija ir piemērota konkrētam sporta veidam, tie piemēroti, lai veiktu noteiktas tehniskas prasības. Taču ikdienas lietošanai, vai tūrismam šis velosipēds nav piemērots, jo tiem ir nepiemēroti svārstmigrācijas sēdekļi un šauras riepas ikdienišķai lietošanai.

Pilsētas velosipēdi. (klasiskie vai saliekamie, parasti viens, trīs vai septiņi ātrumi). Klasiskais rāmis, parasti 28. izmēra riepas, sēdeklis, bagāžnieks, slēgta ķēdes aizsardzība, vairumam modeļu ir ierīkota gaismas armatūra. Ar pilsētas velosipēdiem braukt ir ļoti ērti, kā arī to ekspluatācija pēc būtības ir vienkārša. Modelis ar zemu rāmja konstrukciju ir piemērots sievietēm. Šī tipa velosipēdi piemēroti braukšanai pilsētā, parkā un salīdzinoši nelieliem attālumiem. Salīdzinot ar cita tipa velosipēdiem, pilsētai piemērotā aprīkojuma dēļ, tie ir smagāki.

Hibrīda velosipēdi. Tie ir universāli divriteņi, kas ir vieni no populārākajiem Lietuvā. Ar tiem iespējams braukt pa dažāda pārklājuma ceļiem, meža ceļiem, grants ceļu vai asfaltu. Taču tie nav piemēroti īpaši grūti izbraucamiem ceļiem. Velosipēds piemērots cilvēkiem, kas vēlas pavadīt brīvo laiku braucot ar velosipēdu, viegli pasportot vai izmantot to kā satiksmes līdzekli. Šie velosipēdi ir ar universālu riepu ģeometriju, ar to var braukt garas distances.

Kalnu velosipēdi. (citiem vārdiem MTB). Piemēroti braukšanai pa grūti izbraucamiem ceļiem, meža takām vai tur, kur ceļa nav. Tādiem velosipēdiem biežāk ir klasiskais sporta ģeometrijas rāmis, šaurs sēdeklis, taisnāka stūre, aprīkoti ar platām neapstrādāta protektora riepām. Gandrīz visi kalnu velosipēdi ir aprīkoti ar priekšējās dakšas amortizāciju, citiem vēl ir aizmugurējie amortizatori. Šī tipa velosipēdu riepas parasti ir 26., 27,5. un 29. izmērā. Augstākā līmeņa MTB velosipēdi aprīkojami ar hidraulisko disku bremzēm.

Tūristu velosipēdi. Tie piemēroti ne tikai ikdienišķiem, bet arī tālākiem ceļojumiem. Aprīkojumā ir viena vai divas bagāžas, dubļu sargi, apgaismojums. Stūre – klasiska, izliekta, bet dažkārt arī multifunkcionāla. Tā ļauj braukt, sēžot taisnāk, kas īpaši svarīgi tālākos ceļojumos. Tūristu modeļi labāk piemēroti ceļam ar stingru saķeri, kā arī noblietētām takām, taču der arī braukšanai pa parkiem un meža takām.

Otrā, padomājiet, cik bieži Jūs ar to brauksiet. Tas ir, cik intensīvi velosipēds tiks izmantots, kādus attālumus ar tiem veiksiet. No tā atkarīgs, kāda līmeņa velosipēds Jums nepieciešams, lai pilnībā izmantotu tā tehnisko raksturu vai lai neierobežotu Jūsu iespējas.

Trešā, pērciet velosipēdu no uzticama avota un pārdevējiem, kuri ir specializēti velosipēdu pārdošanā, zina par tiem, spēj kompetenti konsultēt un palīdzēt pareizi izvēlēties. Tā Jūs būsiet pārliecināts, ka iepērkaties tur, kur cilvēkiem ir zināšanas par velosipēdiem, esošās modes un jaunākajām tendencēm, tāpat, kur Jums piedāvās kvalitatīvu, Jūsu vajadzībām piemērotu preci. Izvairieties pirkt velosipēdus tirgū un preču centros, kur bieži velosipēdus konstruē pēc tirdzniecības kanālu specifikas un ar attiecīgiem tehniskiem risinājumiem, kur aktuāla ir cena.

Ceturtā, velosipēdu ražošanas vai izcelsmes valsts mūsdienās vairs neko neizsaka, tāpēc tā vietā, lai akcentētu tieši no kuras valsts ir atceļojis velosipēds (lai gan bieži gadās, ka no tās valsts ir atceļojis tikai velosipēda nosaukums), labāk atvēlēt laiku, lai iepazītos ar velosipēda sastāvdaļām un sistēmām. Vēl ir svarīgi zināt, ka velosipēdu rāmis ir ražots pie ne dārgākā ražotāja, bet ir pareizi uzprojektēts un izgatavots zināmā ražotnē, tas jau būs rādītājs, ka tas nebūs masveida ražojums, bet augsta līmeņa produkts ar atbilstošu pieeju ražotnē un attīstībā. Var atzīmēt, ka pazīstamākie un populārākie velosipēdu zīmoli pasaulē atrodas Taivānā, bet Vācijas velosipēdi faktiski vairs netiek ražoti.

Jūs jebkurā gadījumā varat sazināties ar BIKKO.lv konsultantiem un viņi Jums sniegs pilnīgu informāciju un palīdzēs izvēlēties piemērotu velosipēdu.

Mūsu konsultanti sniedz profesionālu konsultāciju no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 09:00 līdz 16:00 pa tālruni:
+371 22 302010

e-pasta adrese:
[email protected]

SKYPE:
BIKKO.lv