0zł
Atlasīt pēc
Cena (min - max)
Krāsa
Ražotāji / produktu zīmoli
more... less
Weight
kg kg
Rāmja izmērs
more... less
Tips
Rāmja materiāls
Priekšējais amortizators
Aizmugurējais amortizators
Disku bremzes
Gads

Kalnu (MTB) velosipēdi

Kalnu velosipēds vai MTB (angl. Mountain Terrain Bike) – visplašāk izplatījies nosaukums, kas tiek izmantots pat attiecībā uz tāda tipa velosipēdiem, kas nav paredzēti braukšanai uz kalniem. Principā, šāda tipa velosipēdi radīti sarežģītāko trašu veikšanai ar dažādu segumu vai bez tā.

Skatīt vairāk Read less

Kalnu velosipēds vai MTB tiešsaistē

Kalnu (MTB) velosipēdi

Kalnu velosipēds vai MTB (angl. Mountain Terrain Bike) – visplašāk izplatījies nosaukums, kas tiek izmantots pat attiecībā uz tāda tipa velosipēdiem, kas nav paredzēti braukšanai uz kalniem. Principā, šāda tipa velosipēdi radīti sarežģītāko trašu veikšanai ar dažādu segumu vai bez tā. Braukt pa tīrumiem, kur ir dubļi, grunts, smiltis, grants, peļķes; braukt pa uzkalniem bagātām vietām ar pēkšņām iegāzēm un nogāzēm, kraujām, pa meža taciņiem ar izbāzušajām saknēm, akmeņiem, pēkšņiem šķēršļiem. Visur, kur nepieciešams lielāka caurgājība un manevrējamība. Parasti šiem velosipēdiem ir spēcīgi rāmji, biezas riepas ar grubuļainu protektoru, amortizācijas sistēmas, kas absorbē triecienus, braucot pa negludeniem ceļiem, un lielāks attālums starp zemi un centrālās ass, kas palielina velosipēda caurgājību. MTB velosipēdi ļoti bieži tiek komplektēti ar ļoti lietu pārnesumu skaitu (no 21 līdz pat 33 pārnesumi) un priekšējo un aizmugures pārnesumu pārslēdzējiem. Ļoti liels pārnesumu skaits atvieglina šķēršļu pārvarēšana un braukšanas stila mainīšanu. Tiek pielāgotas veiksmīgākas diska bremžu sistēmas, ko neietekmē uz riteņiem esoši dubļi.

Kalnu velosipēdu cenas. No kā tā ir atkarīga?

MTB velosipēdu cena ir atkarīga no velosipēda komplektācijas. Jo tā labāka un augstākā līmeņa, jo cena ir lielāka. Augstākā līmeņa velosipēdu komplektācijā ir augstākā līmeņa pārnesumu sistēma, hidrauliskās disku bremzes, rāmis no alumīnija vai karbona (oglekļa šķiedras), kas nolemj mazāku velosipēda svaru. Turklāt, augstākās klases velosipēdiem ir stiprākas aploksnes, labāki ieliktņi (rumbas), tie ir izturīgāki pret agresīvu braukšanu. Turklāt, priekšējai dakšai var būt bloķēšanas funkcija, taču tās nebūs lētiem kalnu velosipēdiem. Kalnu velosipēdiem ar diska bremzēm (MTB velosipēdiem ar vienkāršāku komplektāciju bieži nav tādu bremžu) piemīt uzlabota bremzēšanas kvalitāte un efektivitāte. Lēts un augstākā līmeņa kalnu velosipēds vizuāli var izskatīties diezgan līdzīgi, taču ērtība, ekspluatācija un citas īpašības atšķiras.

Kalnu velosipēdi Latvijā – viens no populārākajiem velosipēdu veidiem. Mūsu klāstā pieejami ne tikai galveno pasaules mēroga ražotāja MERIDA kalnu velosipēdi, taču arī UNIBIKE, ROMET, ARKUS, KARBON, KELLYS. Mēs arī varam piedāvāt kalnu velosipēdus ar atsevišķa izmēra riteņiem: 29er (29“ riteņi), 650b (27,7“ riteņi) un 26“ riteņi.

Mūsu klāstā ir pieejami sieviešu un vīriešu MTB velosipēdi, arī varam piedāvāt kalnu velosipēdus pusaudžiem. Kalnu velosipēdi sievietēm komplektācijas ziņā ir identiski ar vīriešu. Vienīgā atšķirība – tieši sievietēm pielāgota rāmja ģeometrija.

Kāds ir Jums labākais kalnu velosipēds un kādu velosipēdu nopirkt, ir atkarīgs no braukšanas pieradumiem, attālumiem, vajadzībām un Jūsu izvēles, tāpēc vispirms ir jānoskaidro braukšanas stils, attālumi, vietas un citus faktorus. Iedziļinoties vajadzībās, kalnu velosipēdu dizains un komplektācija izmainās pēc disciplīnām, attiecībā uz kurām tiek izvirzītas atsevišķas prasības.

Riteņu izmērs ir atkarīgs no riteņbraucēja auguma un velosipēda norīkojuma, jo atsevišķi riteņu izmēri rada priekšrocības atsevišķās trasēs. Šobrīd populārākie velosipēdi ir ar 26“ riteņiem. Saildzinot ar 27.5“ un 29“ riteņu izmēru, 26“ riteņi nodrošina lielāku manevrējamību, jo to vadīšana ir vienkāršāka un reakcija uz riteņbraucēja kustībām ir laba.

Runājot par 27.5“ velosipēdiem, šīs riteņa izmērs nodrošina ātruma priekšrocību attiecībā pret 26“, veicot lielākus attālumus trasēs ar cietu segumu, bet īsākā bāze un mazāks svars sniedz priekšrocību situācijā, kur nepieciešams liekāka manevrējamība nekā 29“.

Runājot par 29“ velosipēdiem, tie tika radīti tieši Cross country (XC) vai citādi – jaukta pārklājuma sacensībām, kāpšanai pret nelielu kalnu. Taču bieži ar šiem velosipēdiem brauc pa pilsētu vai ciemu. Tas ir lielisks transportlīdzeklis braukšanai uz darbu, jo lielāko daļu no kalnu velosipēdiem var aprīkot ar dubļusargiem, bagāžnieku un citus piederumus. Rāda izmērs sniedz priekšrocību, veicot lielākus attālumus trasē ar cietu segumu vai paugurainu reljefu.

Bikko.lv velosipēdu veikalā pieejama plaša kalnu velosipēdu izvēle: no vienkāršākas līdz komplektācijai augstā līmenī – izvēlēsies pat izvēlīgākais pircējs. Mūsu veikalā pārdodami kalnu velosipēdi ir labi, jauni, stilīgi un ar 2 gadu garantiju. Merida velosipēdu rāmiem tiek noteikta mūža garantija („Lifetime Warranty“).

Ja nezināt, kāds kalnu velosipēds ir jāizvēlas, aicinām zvanīt +371 25 893323 vai sazināties pa e. pastu: [email protected]. Mēs palīdzēsim Jums izvēlēties Jūsu vajadzībām atbilstošo velosipēdu! Bikko.lv – labas velosipēdu cenas katru dienu!