0zł

Velosipēds biežāk tiek lietots kā aktīva brīvā laika pavadīšanas veids, bet ne transporta līdzeklis, taču pēdējā laikā novērots, ka velosipēdisti kļūst aktīvāki, sabiedriskāki un ielās ieņem  arvien svarīgāku nozīmi. Protams, laika apstākļi, ceļu kvalitāte un velosipēdu ceļi mūsu valstī patiešām nav pats pateicīgākais faktors, runājot par velosipēda lietošanu ikdienā, tomēr mēģināsim izskaidrot iemeslus, kāpēc ir vērts sēsties uz velosipēda.

Pirmkārt, velosipēds ir transporta līdzeklis, kas neprasa daudz investīcijas – labu, kvalitatīvu un pat modernu velosipēdu varat iegādāties ne tikai standarta velosipēdu veikalos, bet arī par tiešām labām cenām un plašā sortimentā piedāvājam mūsu velosipēdu interneta veikalā. Protams, velosipēdu izvēlēties būs vieglāk, ja zināsiet, kādam mērķim un kur, kā arī cik bieži to lietosiet – vai tas būs pamatlīdzeklis braucot uz darbu vai nedēļas nogalēs, vai vakaros pabraukāšanai pa pilsētu vai parku, vai „darba zirgs” ceļojumos un kempingos, bet varbūt plānojat ar to sportot, bieži piedalīties kvalitatīvi organizētās velosipēdu sacīkstēs? Ja ar velosipēdu brauksiet d audz un parasti pa pilsētu (piemēram, braucot uz darbu), izvēlēsieties daļēju pilsētas vai Tristana tipa velosipēdu ar sašaurinātām un līdzenām riepām, kas nebaidās no sliktiem ceļiem, bet a asfaltu ripo viegli un patīkami. Ja velosipēds jums nepieciešams braukšanai pa pilsētu, taču neizbēgami un patīkami būs izbraukumi pa meža un parku takām – izvēlieties hibrīda velosipēdu, kas ir ļoti universāls, tam ir sportisks ģeometrijas rāmis, bet riepu protektori piemēroti dažādām virsmām. Sportam, braukšanai pa meža ceļiem vai izvēlieties bezceļu kalnu tipa velosipēdus, kas piemēroti aktīvai braukšanai, ir ar platām riepām, lai pievarētu grūti izbraucamus ceļus. Tagad tiem parasti ir 26. izmēra riepas, arī 27.5. un 29. izmēra.

Plašākai informācijai par velosipēdu tipiem un to specifikāciju atradīsiet šeit.

Velosipēdi ir ne tikai nedārgi transporta līdzekļi – tie, ir citādāki transportlīdzekļi (ja vien nav vēlme pārvietoties ar autobusu), liek mums pārvietoties, paātrināt un stiprināt ķermeni un organismu. Tikai trīs stundas nedēļā, minoties ar velosipēdu, jums samazinās sirds un asinsvadu saslimšanas risku, tāpēc sēsties uz velosipēda vismaz reizi nedēļā ir pat nepieciešams! Nemaz nerunājot par sadedzinātajām kalorijām, taču, lai arī cik grūti būtu noticēt, statistiski salīdzinot visus transportlīdzekļus, velosipēds vienā kilometrā vidēji pieprasa 25 kalorijas, bet automašīna par 1500 kalorijas. Pat iešana pieprasa trīs reizes lielāku kaloriju daudzumu, nekā ceļu velosipēds, tāpēc velosipēds kā transportlīdzeklis ir pats efektīvākais ceļošanai.

Velosipēdu izvēlas ne tika efektīva un veselīga dzīvesveida popularizēšanai – velosipēdi arī ir zaļā izvēle. Vai zināt, ka uz velosipēda uzsēdies braucējs gada laikā oglekļa monoksīda vidē zaudēja līdz pat pieciem kilogramiem? Bet ko runāt par sasmakušu pilsētas gaisu – pat uz vienu automašīnu iespējams satilpināt līdz pat divdesmit velosipēdiem. Protams, ka lielākās galvassāpes velosipēdu cienītājiem nav tikai laika apstākļu nepiemērotība. Lietuvā un visā pasaulē strauji attīstās velosipēdu zagļi, kuri nebaidās no nekādām atslēgām, tāpēc nevajag baidīties izvēlēties dārgāku un kvalitatīvāku atslēgu, kuru nevar uzlauzt pārdesmit sekundēs.

Tāpēc, ja jums vēl nav velosipēds, bet nevarat izvēlēties, vai ir vērts ieguldīt šajā transportlīdzeklī/brīvā laika pavadīšanas veidā/sporta līdzeklī – šobrīd ir īstais laiks. BIKKO.lv neatkarīgi no tā, vai ir rudens vai ziema – kad ir klusums velosipēdu tirgū, visu sezonu piedāvā lielisku izvēli un iespējams labāko piedāvājumu dažāda tipa un ražotāju velosipēdiem. Svarīgi atcerēties, ka velosipēds ir ne tikai līdzeklis, ar kuru nokļūsiet no punkta a uz punktu b – tas ir dzīvesveids un stils, tāpēc esiet uzmanīgs – jūs varat kļūt atkarīgs!