0zł

SIEVIEŠU VELOSIPĒDI

Bieži par sieviešu velosipēdiem tiek saukti vintāžas, pilsētas velosipēdi. Galvenā atšķirība starp vīriešu un sieviešu velosipēdiem ir rāmja konstrukcija. Vīriešu velosipēdu rāmis ir horizontāls un tā ilgums ir no sēdekļa līdz stūrei. Sieviešu velosipēdiem ir zemā sliekšņa rāmis. Šāda tipa rāmis tiek izmantots ne par velti – zemā sliekšņa rāmja konstrukcija ļauj ērtāk braukt ar kleitu vai biksēm mugurā.

Lielākajai daļai no pilsētas tipa velosipēdiem ir ātrumi (ir 3, 6 iekšējie ātrumi), dubļusargi, apgaismojuma komplekts, atbalsta kājiņa un pārējie pilsētas velosipēdu piederumi. Bieži šā tipa velosipēda komplektācija ietilpst grozs, ērti sēdekļi, kas piešķir komforta sajūtu. Sieviešu retro velosipēds ir piemērots īsiem braucieniem pa asfaltu vai pa cietāku ceļa segumu. Sieviešu velosipēdi tehniski ir tādi paši kā vīriešu velosipēdi, taču pirmie ir speciāli pielāgoti sieviešu anatomijai, lai braukšana būtu pēc iespējas ērtāka un komfortablāka. Vīriešu velosipēdi un sieviešu velosipēdi atšķiras tikai pavisam nedaudz: atšķiras rāmja izskats, tā ģeometrija un sēdekļa tehniskais raksturojums.

Sieviešu velosipēds – ne tikai pilsētas tipa
Bez pilsētas velosipēdiem, arī ir ļoti populāri hibrīda un sieviešu kalnu velosipēdi. Izvēloties starp šiem tipiem, būtiski ir tas, ka sieviešu velosipēdu izmērs atšķiras no vīriešu tipa rāmja izmēra. Visprecīzāk iespējams izvēlēties rāmja izmēru, izvērtējot katra modeļa precīzu rāmja ģeometriju.


Sieviešu kalnu velosipēdi ir paredzēti sievietēm, kurām patīk ne mierīgi, bet ekstremāli izbraucieni – pa kalnu rajoniem, mežiem, bezceļiem, gruntu un tml. Salīdzinot ar pilsētas velosipēdiem, mtb velosipēdiem ir krietni lielāks pārnesumu skaits (no 21 līdz 33 pārnesumiem), komplektācijā ietilpst 26“, 27.5“, 29“ riteņi, v-brake, diska mehānismi vai hidrauliskās bremzes. Mēs varam piedāvāt Merida, Romet, Unibike sieviešu kalnu velosipēdus.


Sieviešu hibrīda velosipēds – vienkāršāka kalnu velosipēda versija. Tā vēl viena lieliska izvēle sievietēm, kuras brauca pa dažāda tipa segumu – sākot ar asfaltu un beidzot ar meža ceļiem un gruntceļiem. Hibrīda velosipēda komplektācijā ietilpst 28“ izmēra riepas, lielāks pārnesumu skaits, v-brake vai diska bremzes. Mūsu klāstā ir pieejami pasaulē slaveni Merida velosipēdi, arī labi zināmi Romet, Unibike un citu modeļu velosipēdi.

Kā izvēlēties velosipēdu?
Sieviešu velosipēda izvēle ir atkarīga no jūsu braukšanas stila, vajadzībām, seguma, pa kuru brauksiet un pārējiem faktoriem. Izvēloties velosipēdu, vajadzētu arī apsvērt, vai velosipēds būs paredzēts:
     - sportam;
     - braukšanai pilsētā, satiksmei;
     - braukšanai pa meža, grunta, smilšu segumu;  
     - tūrisma braucieniem;
     - atpūtai.
Ja Jums patīk komfortabla, viegla braukšana pa pilsētu, parku, taciņām vai pludmali, labākā izvēle  – pilsētas velosipēdi. Ja gribas sportiskāko variant -  uzmanības vērti ir kalnu (mtb) un hibrīda (krosa) velosipēdi, kas paredzēti ne tikai braukšanai pa pilsētu, bet arī pa meža taciņām, gruntu, ilgākiem attālumiem. Sportam (profesionālam vai amatieru) tiek izvēlēti šosejas, kalnu velosipēdi, bet ilgākiem braucieniem – tūrisma velosipēdi.

Kā izvēlēties velosipēdu pēc auguma?
Augums ir varbūt vissvarīgākais faktors, izvēloties atbilstošu rāmja un riteņa izmēru. Izvēloties pilsētas velosipēdu, ir būtiski pievērst uzmanību uz riteņu izmēru, kas ir atkarīgs no īpašnieka auguma. Pilsētas velosipēds sievietēm ar 26“ riteņiem ir vispiemērotākais augumam no 165 cm, bet 28“ – no auguma 165 cm. Izvēloties kalnu, hibrīda, tūrisma velosipēdu, piemērotākais rāmja izmērs tiek atlasīts pēc auguma. Kalnu velosipēdu gadījumā – arī riteņu izmērs.

Kur pirkt sieviešu velosipēdus?
Sieviešu velosipēdus varat iegādāties Bikko.lv interneta velosipēdu veikalā. Pievilcīgās cenas, plašs klāsts un rāmja izmēra izvēle ļaus Jums izvēlēties tieši Jūsu vajadzībām atbilstošu velosipēdu.
Plānojat iegādāties, taču nezināt, kāda tipa sieviešu velosipēds Jums ir piemērotākais? Sazināties ar mūsu konsultantiem pa tālruni +371 22 302010 vai pa e-pastu: [email protected]. Mēs palīdzēsim izvēlēties vislabāk Jūsu vajadzībām atbilstošu velosipēdu.  


Bikko.lv interneta velosipēdu veikals– labi velosipēdi katram!