0zł

Pērkot lietotu velosipēdu, noderīgi zināt, ka, ja velosipēds ir ļoti vecs, iespējams, ka, lai noteiktu
velosipēda stāvokļa piemērotību braukšanai, būs jāveic ievērojams darbs, meklējot un iegādājoties
detaļas un sastāvdaļas Jūsu iegādātajam velosipēdam, bet, iespējams ar tas, ka nepieciešamās detaļas
arī neatradīsiet. Bieži gadās, ka ir iespējams atjaunot tikai velosipēda vizuālo izskatu jaunajai dzīvei, un kopējās
izmaksas ir lielākas, nekā, ja iegādāsies jaunu kvalitatīvu velosipēdu, kas kalpos to pašu garantijas laiku. Protams, ka kāds var samazināt tā brīža sākuma cenas „efektu”. Viennozīmīgi, tas būs ekskluzīvas vērtības pirkums gala variantā.

Vēl kāds svarīgs, taču ne pietiekami novērtēts faktors, ir pircēja zināšanas par paša velosipēda sastāvdaļām, līmeni, nerunājot par tā nolietojuma novērtējumu. Pirms pērkat lietotu velosipēdu, nepieciešams labi apdomāt, vai būs iespējams dabūt tam nepieciešamās detaļas, kā arī daļas, vai atradīsies velosipēdu meistars, kurš uzņemsies parūpēties par Jūsu iegādāto lietoto velosipēdu, jo parasti veca, lietota velosipēda uzturēšana aizņem vairāk laika, nekā lietojot jaunu vai ne tik vecu velosipēdu, un vai Jūs būsiet spējīgs maksāt par remontu gandrīz tikpat kā par pašu lietoto velosipēdu. Pirms pērkat lietotu velosipēdu, vajadzētu to „izmēģināt” – velosipēdam nevajadzētu čīkstēt vai izdot kādu citu līdzīgu skaņu, taču to pilnībā novērtēt nevar. Kā jau minējām, pircējs parasti nav velosipēdu speciālists, tāpēc viņa noteiktais nodiluma līmenis, velosipēda aprīkojumā iekļautie komponenti (īpaši, ja tie ir ļoti veci) nav nosakāmi. Šeit noderētu lielisks piemērs, ka ikviens zina lietotu mazo pārdevēju smalkumus, bet velosipēdi ir tikai parasts transportlīdzeklis, taču „tūlītēja remonta” gadījumā ir zināms, ka tas tiek plaši izmantots. Ja vēlaties iegādāties lietotu velosipēdu, būtu nepieciešams pieaicināt cilvēku, kas zina par velosipēdiem un to tehnisko stāvokli, taču tam tiešām nevajadzētu būt cilvēkam, kurš izmanto divriteni tikpat ilgi, kā Jūs. Citā gadījumā par velosipēda remontu var nākties samaksāt vairāk, kā par pašu velosipēdu. Orientējoši informāciju par rezerves daļām un detaļu cenām atradīsiet ŠEIT.

Lietoti velosipēdi parasti ir pārdevējiem tirgos un interneta portālu sludinājumos Augstākā līmeņa, parasti sporta modeļi, kas piedāvāti par acīmredzami zemākām cenām (2-3 reizes lētāk, nekā tāds pats velosipēds veikalā), ļoti bieži tie ir atvesti no Vācijas, Dānijas, Holandes un Rietumeiropas, un Skandināvu valstīm. Tas ir nenoliedzami, jo jauns vai gandrīz jauns velosipēds nevar maksāt ievērojami zemāk, nekā tas ir nopērkams tieši no ražotāja, bet tas nav veids, kā tie kļūst lētāki nekā modeļi, kas nopērkami pie ražotāja. Nopirkt gandrīz nelietotu velosipēdu no viņa ģimenes, kuram tas nepatīk un vēlas no tā pēc iespējas ātrāk atbrīvoties par puscenu..., dažreiz tā notiek, taču tiešām ļoti reti. Pērkot velosipēdus no tirgus vai sludinājuma, un ,uzķeroties uz to labo velosipēdu par „nereālu” cenu, tu riskē nopirkt zagtu velosipēdu. Vienā vai otrā gadījumā, pērkot mazāk lietotu vai ne tik jaunu velosipēdu, pieprasiet tā iegādes apstiprinošus dokumentus, lai izslēgtu problēmas vai nesaprašanās gadījumus un pašiem nepiedalīties šajā procesā. Lai samazināt iespējamību nopirkt zagtu velosipēdu tāpat to vajadzētu pārbaudīt velosipēdu reģistrā, vai tad nav reģistrēts, kā zagts velosipēds.
Pašlaik nav vienotas datu bāzes par zagtiem velosipēdiem, tāpēc ir iespējams to lietojums. Šeit ir daži no Lietuvas un Eiropas valstu reģistrācijas centriem, kuros iespējams pārbaudīt, vai velosipēds nav reģistrēts, kā zagts:
1. http://www.dviraciuregistras.lt/ - Lietuvas velosipēdu reģistrs
2. http://www.fahrrad-gestohlen.de/index.php?lang=eng – Vācijas velosipēdu reģistrs
3. https://www.bikeregister.com/ - Lielbritānijas velosipēdu reģistrs
4. http://webshop.falck.no/sykkelregister/sykkelsok - Norvēģijas velosipēdu reģistrs
5. http://www.bikeregistry.com/index.php - Starptautiskais velosipēdu reģistrs
6. http://www.hviscykel.dk/ - Dānijas velosipēdu reģistrs
7. http://www.velosretrouves.be/brussel/v%C3%A9los-retrouv%C3%A9s – Beļģijas velosipēdu reģistrs
8. http://www.cykelregister.se/sok_cykel.php - Zviedrijas velosipēdu reģistrs