0zł

Kādas ir velosipēdistu tiesības?

Pretēji nekā automobiļa vadītājam, riteņbraucējam nav jāiegūst vadītāja apliecība, taču, vēloties piedalīties satiksmē, riteņbraucējam ir jāzina daži ļoti svarīgi noteikumi. Kādi?

1. Brauciet riteņbraucējiem paredzētajās zonās (pa velosipēdu celiņiem, velosipēdu jostām), ja tādu nav, brauciet pēc iespējas tuvāk labajai ceļmalai.


2. Velosipēds nevar aizņemt visu satiksmes joslu, līdzīgi kā divi riteņbraucēji nevar pa ceļu braukt viens blakus otram – viņiem jābrauc vienam pēc otra.


3. Pagriežoties, ar roku rādiet pagriezienu. Kreisā pagrieziena signālam atbilst plecu līmenī sānis pacelta iztaisnota kreisā roka vai arī sānis pacelta un elkonī taisnā leņķī augšup saliekta labā roka.  Labā pagrieziena signālam atbilst plecu līmenī sānis pacelta iztaisnota kreisā roka vai arī sānis pacelta un elkonī taisnā leņķī augšup saliekta kreisā roka.


4. Jums līdzi jābūt ķivere, brilles.


5. Velosipēdam piestipriniet apgaismošanas komplektu (balts lukturis priekšā, sarkans – aizmugurē). Ja lukturu nav vai tie nedarbojas, jebkura diennakts laikā jums mugurā jābūt gaismu atstarojoša veste, atstarotāji (abos sānos – oranžas krāsas atstarotāji, piestiprināti pie riteņu spieķiem).


6. Ievērojiet ceļu satiksmes noteikumus, neizraisījiet avārijas situācijas.


7. Nelietojiet mobilo tālruni, nepārlūkojiet tīmekli.


8. Braucot pa ceļmalu, gājēju un velosipēdu celiņiem, ietvi, dodiet ceļu gājējiem. Gājējam garam atļauts braukt ātrumā, kas ir tuvs viņa kustības ātrumam (3–7 km/st.).


9. Katram velosipēdam jābūt kartīgas bremzes un skaņas signāls.


10. Nebrauciet alkohola reibumā.


11. Nebrauciet ar vienu roku vai bez tām.


12. Braukšanas laikā aizliegts ieķerties citos transportlīdzekļos – sabiedriskajā transportā, automobilī, motociklā vai jebkurā citā.

Share this article